All for Joomla All for Webmasters

Diyarbakır Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatıdır. Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz. Kalıcı makyaj için kullanılmakta olan boyalar yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.

Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar yaratılabilir. Kalıcı Makyaj çatlaklar, doğum lekeleri, çiller, yaşlılık lekeleri ve düzensiz cilt renklenmeleri gibi bazı küçük kusurları kapatılabilir veya biçim bozuklukları giderilebilir. En büyük avantajlarından birisi de makyaj tazeleme, yenileme gibi dertleri ortadan kaldırmakta olup, zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır.

Kalıcı Makyaj Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?

Bazı insanların ağrı eşiği anestezik yanıta göre değişir ve bu sebeple küçük bir rahatsızlık hissedebilirsiniz. Ayrıca hafif bir yanma hissi, titreşim yada tırmalama hissine kapılabilirsiniz. Bu yüzden kalıcı makyaj öncesi uygulama yapılacak alanı uyuşturmak için medikal lokal anestezik kremler ve jeller kullanır. Böylece kalıcı makyaj uygulaması yapılırken herhangi birşey hissedilmez.

Kalıcı Makyajın Etkisi ve Süresi Nedir?

Makyajın yapılması esnasında hafif ağrılar hissedilir. Bu ağrıların hissedilmemesi için uygulama yapılan bölgeye anestezi yapılabilir. İşlem süresi kişinin cildinin hassasiyetine, nem oranına, elastikiyetine, cildin genel durumuna göre değişir ufak bir test den geçirildikten sonra ortalama olarak bu süre 2-3 saat civarındadır. Yaklaşık 15 gün sonra düzenli kontrol gerektirmektedir.

Etkisi : Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi kişiden kişiye değişir. Bu süre 2 ile 5 veya 8 yıl arasında değişebilir rengi açılan makyajın üzerinden geçilerek renk her zaman sabitlenebildiği gibi açık renkler koyulaştırılabilir. Şayet koyu renklerin açık olması istenirse bu işlem için arada 2 uygulama daha yapmak gerekmektedir. Makyajın bozulmasına yol açan etkenlerden ne kadar uzak durulursa bu süre o kadar uzar. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gerekir. Ayrıca sigara, uyuşturucu, solaryum seansları, aşırı kuru cilt özelliği makyajın kalıcılık süresini azaltır.

Kalıcı Makyajda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanılacak diğer aksam, ekipman ve malzemenin de steril olması ve hijyen kuralları içinde kullanılması şarttır.
Kullanılan cerrahi eldivenin her müşteri için yenilenmesi ve uygulama sırasında gerekli görüldüğü zamanlarda değiştirilmesi gerekir.

Tüm iğneler, her yeni müşteri için yeni ve steril olmalıdır.
Her müşteriye yeni bir çarşaf veya örtü kullanılmalıdır.
Teknisyenin temiz, düzenli ve çevre temizlik kural ve şartlarından haberdar olması lazımdır.
Uygulama yapılan oda temiz ve steril olmalıdır.

İletişim Bilgileri

  • Tel: 0 412 228 11 88
  • Gsm:0 531 522 41 05
  • Email: info@jinestguzellikmerkezi.com
  • Adres:Ofis Sanat Sokağı Saray Market Yanı V. Kupik . Apt. No:1/3, Yenişehir / Diyarbakır