All for Joomla All for Webmasters

Diyarbakır Prp ile Saç Bakımı

Saçlarımız doğal bir süreç içerisinde dökülürler ve yenilenerek tekrar uzarlar. Ancak bu süreç yıllar geçtikçe sekteye uğrar ve saçlar zayıflamaya, cansızlaşmaya başlar. Bir müddet sonra da dökülenlerin yerine yeni saç telleri gelmediği için de bu durum saçlarda seyrekliğe ve hatta kelliğe kadar uzanan can sıkıcı durumlara yol açar. Bu süreci durdurmak mümkün değildir ancak alınacak önlemler sayesinde uzun bir süre geciktirmek ve bu sürede saçların daha canlı ve parlak görünebilmesini sağlamak mümkündür. Bunun içinse günümüz teknolojisi ile uygulanabilen en etkili klinik tedavi yöntemleri ise PRP ve Saç Mezoterapisi. Bu uygulamamalar saç aşısı adıyla da bilinir.

Saç Mezoterapisi Nedir?
Saçlardaki cansızlığın ve dökülmelerin temelinde saç köklerinin yeterince sağlıklı ve güçlü olmaması yatar. Saç mezoterapisindede amaç, saç köklerinin ihtiyaç duymuş olduğu vitamin ve mineraller ile saç köklerini beslemektir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?
Saç köklerinin ihtiyaç duymuş olduğu vitamin ve minerallerden hazırlanan özel bir karışım, saç derisinin altına mikro kanallar yardımıyla enjekte edilir ve ilacın etkin bir şekilde saç köklerine etki etmesi sağlanır. Klinik ortamda gerçekleştirilen uygulama son derece kolay, ağrısız ve yan etkisiz bir uygulama olması nedeniyle,hemen hemen birçok kişinin bu alandaki ilk tercihlerinden birisidir.

PRP Nedir, Nasıl Yapılır?
Aynı saç mezoterapisinde olduğu gibi PRP yönteminde de amaç saç köklerini güçlendirmek ve daha sağlıklı hale getirmektir. Bunun için yine hazırlanan özel bir karışım deri altına enjekte edilerek saç köklerinin etkin bir biçimde beslenmesi sağlanır.

PRP ile Saç Mezoterapisinin farkı ise hazırlanan karışımda ortaya çıkar. Saç mezoterapisinden farklı olarak, hazırlanan karışım kişinin kendi kanından elde edilmektedir. Kişiden alınan kan laboratuvar ortamında ayrıştırılarak onarıcı kısmı alınır ve hazırlanan karışımın içeriği bu onarıcı kısım kullanılarak hazırlanır. Hazırlanan karşımın kişinin kendi kanından elde edilmesi ile de alerjik reaksiyonla dahi karşılaşmadan uygulama gerçekleştirilmiş olur.

Kimler Saç Mezoterapisi ve PRP Yaptırabilir?
İki yöntem de hemen hemen herkes için uygulanabilir. Ancak yine de kişinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda hangi yöntemin daha verimli olabileceğine bir uzmanın karar vermesi gerekecektir.

İletişim Bilgileri

  • Tel: 0 412 228 11 88
  • Gsm:0 531 522 41 05
  • Email: info@jinestguzellikmerkezi.com
  • Adres:Ofis Sanat Sokağı Saray Market Yanı V. Kupik . Apt. No:1/3, Yenişehir / Diyarbakır