All for Joomla All for Webmasters

Diyarbakır Kavitasyon

Kavitasyon nedir?

Kavitasyon, ultrasonik kavitasyon ya da kavitasyon zayıflama olarak bilinen bir bölgesel zayıflamaya yardımcı yöntemidir. Ultrasonik ses dalgaları ile zayıflama yapan sistemlere verilen genel ad kavitasyon yöntemi olarak bilinmektedir. UItrasonik kavitasyon zayıflama olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. Zayıflama asıl olarak kişinin aldığı kaloriden daha fazlasını yakması ile gerçekleşir .Aksi halde gerçek bir zayıflama söz konusu olamaz. Bu nedenle kavitasyon işlemi sonrası parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağların yok edilebilmesi için üç şey apılmalıdır. Diyet, egzersiz ve spor. Asıl olarak kavitasyon yardımcı bir zayıflama yöntemidir. Bölgesel yağları azaltmak istiyorsanız kavitasyon gerçekten etkili bir yardımcı yöntemdir.

Kavitasyon Nasıl Etki Eder?

Ultrason ile zayıflama böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırmada kullanılan sistemlerden esinlenerek üretilmiş cihazlardır. Ultrasonik kavitasyon zayıflamada hedef taş yerine yağ dokusudur. Bu nedenle taş kırma cihazlarından farklı frekansta ultrasonik dalgalar kavitasyon cihazlarında kullanılır. Yapılan çalışmalara kavitasyon sistemlerin başarılı ve güvenli olduğunu göstermektedir. Kavitasyon sistemleri haftada bir seans şeklinde uygulanmaktadır. Genelde önerilen kavitasyon uygulaması seans sayısı 5 seanstır. Sonuçların kalıcı olması için diyet ve egzersizle desteklenmesi şarttır. Kavitasyon sistemleri zayıflamaya yardımcı, kolaylaştırıcı sistemlerdir.


Kavitasyon sistemleri ile yapılan zayıflamada deri altındaki yağ dokusu hedeflenir. Yağ dokluya hedeflenen odaklı kavitasyon ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturur. Oluşan ultrasonik kavitasyon enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalar. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılır. Bu işlem sonucu fazlaca enerji açığa çıktığından işlenm sonrası yağdan ve şekerden fakir beslenme genel zayıflamaya da yardımcı olur. Alınan enerjide özellikle yağların azaltılması bölgesel zayıflamayı kolaylaştırır.İşlem ağrısızdır ve işlem sonrası işinize dönebilirsiniz

Ultrakavitasyon Liposuction’dan hangi özellikleri ile ayrılır? Avantajları nelerdir?

Zaruri olarak liposuction veya abdominoplasti (karın germe) denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm arayan kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği en üst düzeyde ve gerçek sonuçlar vaad eden, bilimsel bir alternatiftir.

Her ne kadar dikkatli ve özenli bir operasyon yapılsa da ondülasyon dediğimiz dalgalanmalar liposuction un görülen en sık komplikasyonudur. Liposuction lokal bir kilo verdirme yöntemi gibi uygulandığında, o bölgelerden fazla yağ alınabilmesiyle kişilerin gerçek sorunun ancak bir kısmını çözebilmektedir. Daha sonra, ilerleyen yaşlarda kilo alındığında düzensiz şişlikler oluşabilmekte, bu sefer daha başka estetik ve ruhsal sorunlar ortaya çıkabilme ihtimali hep mevcut olacaktır.

Ultra kavitasyon Avantajları:

Güvenli, ağrısız, non-invaziv · Otomatik parametreler · Liposuction ile kıyaslanabilecek sonuçlar · Kalıcı sonuçlar · Kullanım rahatlığı · Selülit ve Yağ parçalamada son derece etkili

Erkeklere de bu uygulamalar yapılabilir mi?

Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

Sonuçları görmek için ne kadar süre geçmeli ve bu arada neler yapılmalı?

Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmemekle birlikte, nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek yemek kaybedilen yağlara yenisini ekler. Bazen bu yanılgıya düşüldüğünü görmekteyiz. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için ultrakavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin dışında özel bir çaba gerekmiyor.

İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama, ardından da sertleşip küçülme hissediliyor. Gözle görülür sonuçları da 15. günden itibaren gözlenebilmektedir. Kaç seans uygulama gerekir? Kişinin rahatsız olduğu bölgenin büyüklüğü,yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans uygulama yapılabilir.Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler kısalabilir.

Kimlere yapılmaz?
Yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları olan kişiler.
Gebelik
Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması
Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması
Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilere yapılmaz.

UltraKavitasyon Nedir ?

20 ile 70 Khz aralığında bulunan spesifik ultrason dalgalarının akustik kavitasyon etkisi yaratma özelliği vardır. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları (akustik kavitasyon) yağ hücreleri ve selülitin intertistiyel sıvıları içinde gaz formunda mikrokabarcıklar oluşturur. Sıvıların birbirini izleyen değişim evreleri, yani genleşme (negatif basınç) ve kompresyon (pozitif basınç) sonucu yağ hücreleri şiddetle içeriye doğru patlar (çöker). Bu patlamalar (çökmeler) esnasında bir mikro saniyede 1,000 atmosferlik basınç ve 5,000 C ısı açığa çıkar. Bunun neticesinde karaciğer tarafından metabolize edilecek denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır.

Kavitasyon dalgaları etraf doku ve cilt yapısının korunması için palslı ve son derece selektif çalışır. Kavitasyon uygulamasında prob cilt yüzeyine temas halinde hafifçe gezdirilerek kullanıldığı için tamamen invazif etki yaratmaz.

İletişim Bilgileri

  • Tel: 0 412 228 11 88
  • Gsm:0 531 522 41 05
  • Email: info@jinestguzellikmerkezi.com
  • Adres:Ofis Sanat Sokağı Saray Market Yanı V. Kupik . Apt. No:1/3, Yenişehir / Diyarbakır